Bayern jedną nogą w półfinale LM

Bayern jedną nogą w półfinale LM

Arjen Robben po zdobyciu gola (fot. EPA/ANDREAS GEBERT/PAP)
Piłkarze Olympique Marsylia przegrali na własnym stadionie z Bayernem Monachium 0:2 (0:1) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów.
Fatalnie spisujący się ostatnio piłkarze z Marsylii nie byli w stanie powstrzymać doskonale naoliwionej niemieckiej maszyny. Francuski klub przegrał ósmy z ostatnich dziewięciu meczów. Bawarczykom natomiast zwycięstwo zapewnili Mario Gomez i Holender Arjen Robben.

Niemiec wynik spotkania otworzył tuż przed przerwą, wykorzystując podanie Robbena. W tej sytuacji nie popisał się bramkarz gospodarzy Elinton Andrade, który ostatnio w podstawowym składzie OM wybiegł ponad rok temu. Było to jedenaste trafienie Gomeza w tej edycji Ligi Mistrzów. O jedno więcej ma jedynie broniący barw FC Barcelona Argentyńczyk Lionel Messi.

Po zmianie stron Bawarczycy dążyli do podwyższenia prowadzenia. Cel osiągnęli w 69. minucie, kiedy po dwójkowej akcji z Thomasem Muellerem na listę strzelców wpisał się Robben.

Dwubramkowa zaliczka z Marsylii stawia Bayern w doskonałej sytuacji. Rewanż 3 kwietnia na Allianz Arenie wydaje się być formalnością. Wszystko wskazuje także na to, że w półfinale wicemistrz Niemiec zmierzy się z Realem Madryt, który we wtorek 3:0 pokonał na wyjeździe Apoel Nikozja.

Olympique Marsylia - Bayern Monachium 0:2 (0:1)

Bramki: Mario Gomez (44), Arjen Robben (69). Sędzia: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania). Widzów: 31 683.

Olympique: Elinton Andrade - Cesar Azpilicueta, Rod Fanni, Nicolas Nkoulou, Jeremy Morel - Alou Diarra (71-Benoit Cheyrou), Stephane Mbia, Morgan Amalfitano (68-Brandao), Mathieu Valbuena, Andre Ayew - Loic Remy.

Bayern: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Jerome Boateng, Holger Badstuber, David Alaba - Luiz Gustavo, Toni Kroos (63-Anatolij Tymoszczuk), Arjen Robben, Thomas Mueller (70-Bastian Schweinsteiger), Franck Ribery (78-Danijel Pranjic) - Mario Gomez.