Brytyjczyk nowym rekordzistą świata w podwójnym trapie

Brytyjczyk nowym rekordzistą świata w podwójnym trapie

Brytyjczyk Peter Robert Russell Wilson ustanowił w strzeleckich zawodach Pucharu Świata w amerykańskim Tucson wynikiem 198 punktów finałowy rekord globu w podwójnym trapie. W eliminacjach wyrównał najlepsze osiągnięcie w historii - 148 pkt.

Drugi był Maltańczyk William Chetcuti, a trzeci Amerykanin Joshua Richmond. Polacy nie startowali

Chetcuti wywalczył w minionym roku, jako pierwszy w historii, maltański strzelec miejsce w zawodach olimpijskich. Dobrze radziłł sobie w  konkursie w Tucson rodak Chetcutiego, zaledwie 15-letni Nathan Lee Xuereb. Zajął wysoką czwartą lokatę, a od miejsca najniższym stopniu podium dzieliło go tylko dwa punkty.

- Wprawdzie skład reprezentacji Wielkiej Brytanii na igrzyska olimpijskie w  Londynie ogłoszony zostanie 2 maja, to jednak, biorąc pod uwagę moje ubiegłoroczne wyniki oraz te uzyskane w Tucson jestem pewien, że  nie zabraknie dla mnie miejsca - powiedział 25-letni Wilson.

Poprzedni finałowy rekord globu wynosił 196 pkt i należał od 2009 roku do Chińczyka Binyuana Hu. Posiadaczem najlepszego wyniku w  strzelaniu podstawowym jest od 2011 roku Rosjanin Witalij Fokiejew, który w Tucson uplasował się na 14. miejscu.

Na siódmej pozycji zawody w Arizonie ukończył mistrz olimpijski z Pekinu w 2008 roku Amerykanin Walton Eller.