LE: Bilbao w euforii, Schalke trochę mniej

LE: Bilbao w euforii, Schalke trochę mniej

Schalke zatrzymane (fot. PAP/EPA/FRISO GENTSCH)
Piłkarze Athletic Bilbao wygrali z Schalke 04 w Gelsenkirchen 4:2 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europejskiej. W pozostałych spotkaniach gospodarze - Atletico Madryt, Sporting Lizbona i AZ Alkmaar - solidarnie odnieśli zwycięstwa po 2:1.
W Gelsenkirchen obie bramki dla gospodarzy zdobył były gwiazdor Realu Madryt Raul Gonzalez. W 60. minucie popisał się kapitalnym uderzeniem woleja, dając prowadzenie ekipie Schalke 2:1. Baskowie, którzy w poprzedniej rundzie wyeliminowali głównego faworyta rozgrywek - Manchester United, odpowiedzieli jednak trafieniami Fernando Llorente (strzelił gola także w pierwszej połowie), Oscara de Marcosa i w ostatniej akcji meczu Ikera Muniaina.

Podopieczni argentyńskiego trenera Marcelo Bielsy są jedną nogą w półfinale. Jeśli awansują, zmierzą się ze Sportingiem Lizbona lub Metalistem Charków. Zespół portugalski, który w 1/16 finału wyeliminował Legię Warszawa, a później Manchester City, długo prowadził z Ukraińcami 2:0, ale dał sobie strzelić bramkę tuż przed końcowym gwizdkiem.

W innych spotkaniach AZ Alkmaar wygrał z Valencią 2:1, zaś Atletico Madryt w takim samym stosunku pokonało drużynę Artura Sobiecha - Hannover 96. Polski piłkarz nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych zespołu niemieckiego.