Bundesliga: Bayern wraca do gry

Bundesliga: Bayern wraca do gry

Bayern wciąż liczy się w walce o tytuł mistrza Niemiec (fot. EPA/DANIEL KARMANN/PAP)
Bayern Monachium po wyjazdowym zwycięstwie w derbach Bawarii nad FC Nuernberg 1:0 zmniejszył do trzech punktów stratę do prowadzącej w tabeli piłkarskiej ekstraklasy Niemiec Borussii Dortmund. Do końca rozgrywek pozostało sześć kolejek. 11 kwietnia dojdzie do bezpośredniej konfrontacji pretendentów do tytułu - Borussia podejmie Bayern.

W meczu Bayernu z FC Nuernberg gola, jedenastego w sezonie, na wagę trzech punktów zdobył Holender Arjen Robben. W końcówce wynik mógł podwyższyć Mario Gomez, ale najlepszy strzelec Bundesligi trafił w poprzeczkę. Gospodarze przegrali po raz czwarty z rzędu, a Bayern wygrał czwarte kolejne spotkanie, choć jego szkoleniowiec zdecydował się na trzy zmiany w składzie w porównaniu ze zwycięskim meczem w Lidze Mistrzów z  Olympique Marsylia. - Do końca sezonu mamy morderczy kalendarz. Trzeba rozsądnie gospodarować siłami zawodników i stosować rotację w składzie - uzasadniał swoje decyzje Heynckes.

Dzień wcześniej Borussia po dramatycznym spotkaniu zremisowała z VfB Stuttgart 4:4 - czwarte trafienie w sezonie zanotował w tym meczu Jakub Błaszczykowski. W ostatnich 20 minutach spotkania padły cztery gole, a goście wyrównali w drugiej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry. Dortmundczycy, w składzie których po 90 minut zagrali Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, pozostają niepokonani od 22 kolejek.

Inni polscy piłkarze w 28 kolejce nie mieli specjalnych powodów do  zadowolenia. Ze zwycięstwa cieszył się tylko Eugen Polanski, który grał w  barwach FSV Mainz do 85 minuty, a jego drużyna pokonała w Bremie tamtejszy Werder 3:0. Zawodnik gospodarzy i reprezentacji Polski Sebastian Boenisch całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Coraz bliżej spadku jest natomiast FC Kaiserslautern, który nie wygrał meczu od 18 kolejek. 31 marca zespół Ariela Borysiuka uległ również walczącemu o utrzymanie Hamburgerowi SV 0:1 (Borysiuk rozegrał cały mecz). Kaiserslautern do "bezpiecznego" 15 miejsca w tabeli traci już 10 pkt. Do strefy spadkowej zbliża się FC Koeln. Sławomir Peszko wystąpił tylko w pierwszej połowie spotkania z FC Augsburg - zespół z Kolonii ostatecznie uległ beniaminkowi 1:2.