Koivuranta zwycięzcą mistrzostw Finlandii w skokach

Koivuranta zwycięzcą mistrzostw Finlandii w skokach

Anssi Koivuranta zwyciężył w mistrzostwach Finlandii w skokach narciarskich rozegranych na obiekcie HS 100 w Rovaniemi. Drugie miejsce wywalczył Matti Hautamaeki, a trzecie Janne Happonen.

Koivuranta skoczył 95,5 i 95 m i o półtora punktu wyprzedził Hautamaekiego (95 i 93,5 m). Happonen uzyskał 93 i 95 m. Po pierwszej serii Koivuranta, Hautamaeki i Happonen zajmowali ex-aequo pierwsze miejsce. W drugiej Koivuranta i Happonen wylądowali na  95 m, ale pierwszy z nich dostał wyższe noty za styl i dzięki temu zwyciężył.

Czwarte miejsce zajął Ville Larinto - 96,5 i 91 m, piąty był Olli Muotka - 94 i 90 m, a szósty Lauri Asikainen - 94,5 i 98,5 m. W Pucharze Świata w sezonie 2011/2012 Koivuranta był najlepszym fińskim skoczkiem - w klasyfikacji końcowej uplasował się na 18. pozycji, Happonen był 31.