Boruc i spółka pokonali Milan, Juve liderem

Boruc i spółka pokonali Milan, Juve liderem

Zlatan Ibrahimovic strzelił ale zwycięstwa Milanowi to nie dało (fot. PAP/EPA/ANDREU DALMAU)
Fiorentina z Arturem Borucem w bramce pokonała na wyjeździe AC Milan 2:1 (0:1) w meczu 31. kolejki piłkarskiej Serie A. Zespół Polaka w tabeli zajmuje 15. miejsce, natomiast Rossoneri stracili prowadzenie na rzecz Juventusu Turyn.
Po pierwszej połowie to Milan prowadził 1:0. W 31. minucie z rzutu karnego Boruca pokonał Szwed Zlatan Ibrahimovic. Niespodziewanie jednak dwie minuty po przerwie wyrównująca bramkę zdobył Czarnogórzec Stevan Jovetic.

Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Kiedy w końcu stworzyli sobie dogodną okazję, polski bramkarz wygrał pojedynek sam na sam z Maxi Lopezem. O porażce Milanu zdecydował błąd Philippe Mexesa w 89. minucie. Francuski obrońca źle wybił piłkę, przejął ją Brazylijczyk Amauri i po wymianie podań z Joveticem strzelił zwycięskiego gola.

Nowym liderem został Juventus Turyn. "Stara dama" dzięki bramkom Leonardo Bonucciego w 56. i Fabio Quagliarelli w 69. minucie pokonała na wyjeździe Palermo 2:0.