Real Madryt kontra Valencia – kibice w napięciu do samego końca

Real Madryt kontra Valencia – kibice w napięciu do samego końca

Piłkarze Realu Madryt bezbramkowo zremisowali na własnym stadionie z Valencią (fot. PAP/EPA/CHEMA MOYA)
Piłkarze Realu Madryt bezbramkowo zremisowali na własnym stadionie z Valencią w najciekawszym meczu 31. kolejki Primera Division. Stołeczny zespół prowadzi w tabeli, nad Barceloną ma cztery punkty przewagi.

Mimo braku goli mecz był świetnym widowiskiem. Obie drużyny grały bardzo ofensywnie i wypracowały sobie wiele dogodnych sytuacji do  zdobycia bramki. W pierwszej połowie bliżej objęcia prowadzenia była Valencia; po strzale Ricardo Costy piłka trafiła w słupek.

Po przerwie w zespole Realu pojawił się Angel di Maria. To właśnie Argentyńczyk i Francuz Karim Benzema w doliczonym czasie gry mogli zapewnić "Królewskim" trzy punkty. Świetnie spisał się jednak bramkarz gości Vicente Guaita.

Barcelona już w sobotę rozbiła na wyjeździe Real Saragossa 4:1. Dwie bramki zdobył Argentyńczyk Lionel Messi, który z 38 trafieniami objął prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców.