Barcelona zbliżyła się do Realu na odległość punktu

Barcelona zbliżyła się do Realu na odległość punktu

Piłkarze Guardioli już niemal dogonili Real Madryt (fot. EPA/ALEJANDRO GARCIA/PAP)
FC Barcelona pokonała na własnym stadionie Getafe 4:0 (2:0) w meczu 32 kolejki Primera Division i - przynajmniej do wieczora 11 kwietnia - jej strata do prowadzących piłkarzy Realu Madryt wynosi tylko jeden punkt.
"Duma Katalonii" nie miała najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa. W 13 minucie prowadzenie drużynie z Katalonii dał Chilijczyk Alexis Sanchez, a jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Argentyńczyk Lionel Messi. Po zmianie stron piłkarze Josepa Guardioli wciąż przeważali. Efektem tego były kolejne dwie bramki. W 73 minucie drugie trafienie zaliczył Sanchez, a 120 sekund później wynik spotkania ustalił Pedro.

Real swój mecz rozegra 11 kwietnia - "Królewskich" czeka wyjazdowy, derbowy pojedynek z  Atletico.