Serie A: Juventus czy Milan? Na razie Juventus

Serie A: Juventus czy Milan? Na razie Juventus

Del Piero strzela swoją 289 bramkę dla Juventusu w karierze (fot. EPA/DI MARCO/PAP)
Tylko przez jeden dzień cieszyli się z prowadzenia w tabeli włoskiej ekstraklasy piłkarze i kibice AC Milan. 11 kwietnia liderem ponownie został Juventus Turyn, który pokonał Lazio Rzym 2:1 i na sześć kolejek przed końcem sezonu o punkt wyprzedza obrońców tytułu.
Bohaterem spotkania w Turynie był Alessandro del Piero, który pojawił się na boisku w 73 minucie gry, a dziewięć minut później strzałem z rzutu wolnego zapewnił "Starej Damie" zwycięstwo, trzy punkty i powrót na pierwszą pozycję. 37-letni zawodnik, występujący w Juventusie od 1993 roku, zdobył drugiego gola w sezonie, a 289 w barwach zespołu z Turynu. Del Piero jest pod tym względem, podobnie jak pod względem liczby minut spędzonych na boisku w barwach "Starej Damy", rekordzistą klubu.

Gospodarze prowadzili od 30 minuty, kiedy na listę strzelców wpisał się Simone Pepe. Kwadrans później wyrównał Stefano Mauri, który po 568 minutach przerwał serię bramkarza "Juve" Gianluigiego Buffona bez straty gola. Juventus w tym sezonie jeszcze nie przegrał i  może pochwalić się najlepszą defensywą w Serie A - stracił jedynie 18 bramek. Turyńczycy o punkt wyprzedzają Milan, który 10 kwietnia pokonał w Weronie Chievo 1:0 po golu Ghańczyka Sulleya Muntariego. Lazio, mimo porażki w Turynie, jest trzecie, gdyż przegrało również zajmujące czwartą pozycję Udinese.

Czyste konto w bramce Fiorentiny zachował Artur Boruc, a jego zespół zremisował na własnym stadionie z Palermo i jest 16 w tabeli. Wciąż jednak nie może być pewny ligowego bytu (z Serie A spadną trzy najsłabsze zespoły).