Kolorowo w Kielcach - 17 żółtych i 3 czerwone kartki. Korona pokonana

Kolorowo w Kielcach - 17 żółtych i 3 czerwone kartki. Korona pokonana

Zagłębie pokonało Koronę 2:0 (fot. PAP/Piotr Polak)
Korona Kielce dosyć niespodziewanie przegrała u siebie z walczącym o utrzymanie Zagłębiem Lubin 0:2. Gospodarze przez większą część meczu grali w osłabieniu, bo w 32. minucie czerwoną kartką (za drugą żółtą) został ukarany Vlastimir Jovanovic. W samej końcówce sędzia Paweł Pskit wyrzucił z boiska jeszcze po jednym zawodniku z każdej z drużyn.

Zagłębie objęło prowadzenie w 33. minucie po strzale Darvydasa Sernasa z rzutu karnego (za faul Jovanovica). Goście mogli tuż przed przerwą podwyższyć rezultat, ale piłkę po zaskakującym strzale Adriana Rakowskiego z trudem wybił poza boisko bramkarz Korony Zbigniew Małkowski.

W drugiej połowie piłkarze Zagłębia z łatwością przechodzili pod  bramkę kielczan. W sytuacji sam na sam z kieleckim bramkarzem Szymon Pawłowski strzelił zbyt lekko i Małkowski wybił piłkę. W 78. min. kieleccy obrońcy spóźnili się z powrotem pod swoją bramkę i Maciej Małkowski pokonał bramkarza Korony.

Kielczanie nie rezygnowali z ataków, kilka razy zagrozili poważnie bramce lubinian, jednak strzały były skutecznie blokowane przez obrońców lub piłkę chwytał Aleksander Ptak.

Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Darvydas Sernas (33-karny), 0:2 Maciej Małkowski (78).

Żółta kartka - Korona Kielce: Kamil Kuzera, Paweł Golański, Vlastimir Jovanovic, Aleksandar Vukovic, Pavol Stano, Tomasz Lisowski, Maciej Korzym, Artur Lenartowski. KGHM Zagłębie Lubin: Costa Nhamoinesu, Adrian Rakowski, Jiri Bilek, Łukasz Hanzel, Arkadiusz Woźniak, Elton Lira. Czerwona kartka za drugą żółtą - Korona Kielce: Vlastimir Jovanovic (32), Maciej Korzym (90).KGHM Zagłębie Lubin: Elton Lira (90).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów 7 986.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Pavol Stano, Tadas Kijanskas, Tomasz Lisowski - Kamil Kuzera (60. Mateusz Łuczak), Aleksandar Vukovic, Vlastimir Jovanovic, Jacek Kiełb (36. Artur Lenartowski), Paweł Sobolewski (67. Daniel Gołębiewski) - Maciej Korzym.

KGHM Zagłębie Lubin: Aleksander Ptak - Paweł Widanow, Adam Banaś, Csaba Horvath, Costa Nhamoinesu - Szymon Pawłowski, Łukasz Hanzel, Jiri Bilek (85. Kamil Wilczek), Adrian Rakowski - Darvydas Sernas (89. Arkadiusz Woźniak), Maciej Małkowski (80. Elton Lira).