Bundesliga: Piszczek strzela - i Borussia jest o krok od mistrzostwa!

Bundesliga: Piszczek strzela - i Borussia jest o krok od mistrzostwa!

Łukasz Piszczek był jednym z bohaterów meczu z Schalke 04 (fot. EPA/BERND THISSEN/PAP)
Łukasz Piszczek zdobył gola dla Borussii Dortmund, a mistrz Niemiec i lider tabeli wygrał na wyjeździe z trzecim w tabeli Schalke 2:1 w 31 kolejce rozgrywek. Drużyna z trzema Polakami w składzie ustanowiła rekord Bundesligi - nie przegrała 25 meczu z rzędu. Gospodarze prowadzili od dziewiątej minuty po trafieniu Peruwiańczyka Jeffersona Farfana. W 63 minucie wynik spotkania na korzyść Borussii ustalił Sebastian Kehl.

Obrońca reprezentacji Polski trafił do bramki w 17 minucie, wyrównując na 1:1. To był piękny gol - stojący w polu karnym Piszczek obrócił się i strzelił z woleja lewą nogą (z dość ostrego kąta). Boczny obrońca (w przeszłości grał jako napastnik) reprezentacji Polski zdobył czwartą bramkę w sezonie. - Nie spodziewałem się, że po moim strzale piłka wpadnie do siatki. To  był ciężki mecz, Schalke grało pressingiem, postawiło naprawdę wysoko poprzeczkę. Jeszcze trzy kolejki, matematycznie wszystko jest możliwe - mówił po meczu Piszczek.

Derby Westfalii, nazywane również derbami Zagłębia Ruhry, to w  Niemczech bardzo prestiżowa rywalizacja. - Zwycięstwo w tych derbach dla niektórych kibiców jest ważniejsze niż  tytuł mistrzowski - mówił jeszcze przed meczem doświadczony obrońca Schalke Christoph Metzelder, były piłkarz Borussii Dortmund.

Po zwycięstwie nad Schalke zespół Lewandowskiego, Piszczka i  Błaszczykowskiego ma już osiem punktów przewagi nad Bayernem, który niespodziewanie bezbramkowo zremisował na swoim boisku z FSV Mainz. Borussii do mistrzostwa potrzebne jest już tylko odniesienie jednego zwycięstwa - jeśli drużyna z Dortmundu zdobędzie tytuł, zostanie - nie licząc Bayernu -  pierwszym od 16 lat klubem Bundesligi, który obronił mistrzostwo.