Liga francuska: PSG nie wykorzystało porażki lidera

Liga francuska: PSG nie wykorzystało porażki lidera

Można przegrać i pozostać na szczycie (fot. PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO)
Piłkarze Montpellier przegrali na wyjeździe z Lorient 1:2, ale po 32. kolejce francuskiej ekstraklasy nadal prowadzą w tabeli. To efekt remisu Paris Saint Germain, do którego Auxerre doprowadziło w końcówce niedzielnego spotkania.
PSG nie wykorzystało szansy na zrównanie się punktami z Montpellier. Goście prowadzili od 23. minuty po trafieniu Brazylijczyka Nene. Jednak na cztery minuty przed upływem regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził Anthony Le Tallec. W zespole Auxerre do 73. minuty grał Dariusz Dudka. Mimo zdobycia jednego punktu, na sześć kolejek przed końcem rozgrywek sytuacja Auxerre nadal jest trudna. Z dorobkiem 28 oczek zajmuje bowiem ostatnie miejsce w tabeli i ma pięć punktów straty do bezpiecznej lokaty.

20. bramka w sezonie Oliviera Girouda nie dała Montpellier nawet remisu. Lider rozgrywek niespodziewanie przegrał na wyjeździe z FC Lorient 1:2. Do remisu 2:2 w końcówce spotkania z Nancy doprowadziło z kolei Bordeaux. Rzut karny w 90. minucie skutecznie wykonał Benoit Tremoulinas. W zespole Bordeaux całe spotkanie rozegrał Ludovic Obraniak, który miał udział przy pierwszej bramce dla swojego zespołu.

Montpellier prowadzi w tabeli z dorobkiem 66 punktów i przewagą dwóch oczek nad PSG. Na trzecim miejscu (59 pkt) jest Lille.