MŚ: Polscy hokeiści rozbili Holandię

Polacy górą! (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Polska pokonała w Krynicy-Zdroju Holandię 5:1 (2:0, 1:0, 2:1) w swoim trzecim meczu mistrzostw świata w hokeju na lodzie Dywizji IB. W czwartek biało-czerwoni zagrają z Australią.
Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy Polska na krynickim turnieju. Po pokonaniu Litwy 9:0 i Rumunii 10:0 w środę biało-czerwoni odprawili z kwitkiem drużynę Pomarańczowych. Dziewiąta minuta była fatalna dla Holendrów. Najpierw Leszek Laszkiewicz umieścił krążek w siatce, a 17 sekund później to samo uczynił Marcin Kolusz. Następnie dwie bramki Polacy zdobyli grając w osłabieniu. W drugiej tercji gol padł, gdy na ławce kar przebywał Adrian Borzęcki, w trzeciej Polacy grali bez Patryka Wajdy.

Bramkarz Polski Przemysław Odrobny w trakcie tego spotkania po raz pierwszy został pokonany na tych mistrzostwach. Skutecznym strzelcem był Mike Dalhuisen. W 56 minucie triumf Polaków przypieczętował - strzelając piątą bramkę - Jarosław Reszutko.

Polska - Holandia 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Bramki - dla Polski: Marcin Kolusz dwie (9, 49), Leszek Laszkiewicz (9), Mikołaj Łopuski (31), Jarosław Rzeszutko (56); dla Holandii: Mike Dalhuisen (54).

Kary: Polska - 16, Holandia - 10 minut. Widzów 2 000.