Niespodzianka na Old Trafford, osiem bramek w meczu Manchesteru United

Niespodzianka na Old Trafford, osiem bramek w meczu Manchesteru United

Wayne Rooney zdobył dwa gole - o jednego za mało, by MU odniósł zwycięstwo (fot. PAP/EPA/PETER POWELL)
Broniący mistrzowskiego tytułu i prowadzący w tabeli piłkarze Manchesteru United stracili punkty, remisując u siebie 4:4 z Evertonem w 35. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Anglii.
Goście wykazali się wielką determinacją. Choć po 70. minutach przegrywali 2:4, zdołali wywieźć z Manchesteru jeden punkt. Wyrównanie zapewniły im gole Chorwata Nikicy Jelavica oraz reprezentanta RPA Stevena Pienaara w końcowych dziesięciu minutach gry. Oba padły w odstępie dwóch minut (83. i 84.).

Jelavic zaliczył dwa trafienia. Wcześniej pokonał bramkarza Manchesteru United Hiszpana Davida de Geę w 33. minucie. Jednego gola dla "The Toffees" dołożył reprezentant Belgii Marouane Fellaini.

Dwie bramki (w 41. i 69. minucie) zdobył także napastnik Manchesteru United Wayne Rooney, który rozpoczynał karierę w Evertonie. Po jednej dla gospodarzy uzyskali również Danny Welbeck (57.) oraz Portugalczyk Nani (60.).

Remis podopiecznych Szkota Alexa Fergusona z drużyną z Liverpoolu sprawił, że walka o mistrzostwo Anglii wciąż jest sprawą otwartą. Na trzy serie do zakończenia sezonu "Czerwone Diabły" mają o sześć punktów więcej niż ich lokalny rywal Manchester City. "The Citiznes" w niedzielę zmierzą się na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers. Jeśli wygrają zmniejszą stratę do lidera do trzech punktów.