Kto mistrzem Anglii? City doganiają United

Manchester City tuż za plecami "Czerwonych Diabłów" (fot. PAP/EPA/LINDSEY PARNABY)
Broniący tytułu Manchester United stracił punkty, remisując u siebie 4:4 z Evertonem w 35. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Anglii. Przewaga lidera nad lokalnym rywalem City, który pokonał na wyjeździe Wolverhampton Wanderers 2:0, wynosi już tylko trzy punkty.
Everton wykazał się wielką determinacją. Choć po 70. minutach przegrywał 2:4, zdołał wywieźć z Manchesteru jeden punkt. Wyrównanie zapewniły mu gole Chorwata Nikicy Jelavica oraz reprezentanta RPA Stevena Pienaara w końcowych dziesięciu minutach gry. Oba padły w odstępie dwóch minut (83. i 84.). Jelavic zaliczył w niedzielę dwa trafienia. Wcześniej pokonał bramkarza Manchesteru United Hiszpana Davida de Geę w 33. minucie. Jednego gola dla "The Toffees" dołożył reprezentant Belgii Marouane Fellaini.

Dwie bramki (w 41. i 69. minucie) zdobył także napastnik Manchesteru United Wayne Rooney, który rozpoczynał karierę w Evertonie. Po jednej dla gospodarzy uzyskali również Danny Welbeck (57.) oraz Portugalczyk Nani (60.).

Remis podopiecznych Szkota Alexa Fergusona z drużyną z Liverpoolu sprawił, że walka o mistrzostwo Anglii wciąż jest sprawą otwartą. Na trzy serie do zakończenia sezonu "Czerwone Diabły" mają tylko trzy punkty przewagi nad lokalnym rywalem Manchesterem City, który w niedzielę pokonał Wolverhampton Wanderers 2:0. Kluczowe znaczenie w kontekście walki o triumf w Premier League będzie miało bezpośrednie spotkanie pomiędzy tymi zespołami, które rozegrane zostanie na Etihad Stadium w poniedziałek 30 kwietnia.

Zwycięstwo z ekipą z Wolverhampton zapewniły City bramki Argentyńczyka Sergio Aguero w 27. i Francuza Samira Nasriego w 74. minucie. Pierwszy z nich wykorzystał podanie reprezentanta Trójkolorowych Gaela Clichy'ego, a drugi mającego za sobą występy w kadrze "Albicelestes" Carlosa Teveza.

Wolverhampton przegrało dziewiąte kolejne spotkanie na własnym boisku. Po 35 seriach ma w dorobku 23 punkty i straciło już szansę na utrzymanie w Premier League. Żegna się z angielską ekstraklasą po trzech latach występów.

Dwunastej porażki w sezonie doznał ósmy w tabeli Liverpool FC. "The Reds" przegrali na wyjeździe z West Bromwich Albion 0:1 po golu reprezentanta Nigerii Petera Odemwingie w 75. minucie.

W sobotę Wojciech Szczęsny zachował czyste konto, a jego Arsenal bezbramkowo zremisował u siebie z Chelsea w derbach Londynu. Polak nie miał zbyt dużo pracy, gdyż goście nie oddali wielu strzałów na jego bramkę. "Kanonierzy" (65 pkt) pozostają na trzecim miejscu w tabeli, Chelsea jest szósta (58 pkt).

W 62. minucie z powodu kontuzji uda boisko opuścił piłkarz Arsenalu i reprezentacji Anglii Theo Walcott. Jak poinformował po spotkaniu trener zespołu Francuz Arsene Wenger zawodnik będzie musiał prawdopodobnie pauzować przez około trzy tygodnie i nie pojawi się już na boisku w tym sezonie. Jego występ w Euro 2012 nie powinien być jednak zagrożony.