Kibice rozbierają piłkarzy. Genoa zmienia trenera

Niezadowoleni z postawy piłkarzy kibice postanowili odebrać koszulki zawodnikom Genoi. Twierdzili, że gracze nie są godni, by je nosić, fot. PAP/EPA/LUCA ZENNARO
Alberto Malesani został zwolniony z funkcji trenera piłkarzy Genoi. Powodem były słabe wyniki zespołu, który w niedzielę przegrał u siebie ze Sieną 1:4 i zajmuje 17. miejsce w tabeli Serie A, tuż nad strefą spadkową. Zastąpi go Luigi De Canio.

Informacje o rozwiązaniu współpracy z Malesanim potwierdził 23 kwietnia prezes klubu Enrico Preziosi w rozmowie z radiem RAI.

W niedzielę Genoa doznała 15. porażki w sezonie, ulegając na własnym stadionie Sienie aż 1:4. Mecz został przerwany na około 45 minut na  początku drugiej połowy z powodu niewłaściwego zachowania grupy fanów gospodarzy. Niezadowoleni z postawy drużyny zaczęli oni wrzucać race i  petardy na murawę oraz wspinać się na barierki odgradzające trybuny od  boiska. Zażądali także od zawodników zdjęcia koszulek klubowych krzycząc, że nie są oni godni aby je nosić.

57-letni Malesani rozpoczął pracę w Genoi w czerwcu ubiegłego roku. Pół roku później został zwolniony po przegranej w Serie A z Napoli 1:6. Wrócił jednak do zespołu w kwietniu, gdy rozwiązano umowę z jego następcą Pasqualem Marino.

Do końca sezonu drużynę z Genoi poprowadzi były trener m.in. Udinese, Sieny, Lecce oraz Queens Park Rangers De Canio, który pracował już z  nią w 2004 roku w Serie B.

Zwolnienie Malesaniego to 18. zmiana na stanowisku szkoleniowca we włoskiej ekstraklasie w tym sezonie.