Legia i Ruch muszą zapłacić kary. Kibice nie wejdą na mecze

Legia i Ruch muszą zapłacić kary. Kibice nie wejdą na mecze

Podczas meczu kibice odpalali race i petardy (fot. PAP/Piotr Polak)
Legia i Ruch zostały ukarane przez Wydział Dyscypliny PZPN za zachowanie kibiców tych drużyn podczas wtorkowego finału piłkarskiego Pucharu Polski w Kielcach. Warszawski klub musi m.in. zapłacić 70 tysięcy, a chorzowski - 50 tysięcy złotych.
Jak poinformował szef Wydziału Dyscypliny Artur Jędrych, sankcje obejmują również zakaz wyjazdów dla fanów obu klubów. - Kibice Legii nie będą mogli brać udziału w czterech wyjazdowych meczach Pucharu Polski, a Ruchu - w trzech - powiedział szef WD PZPN.

W czasie wtorkowego meczu w Kielcach, mimo zaostrzonych rygorów przed wejściem na stadion i licznych apeli spikera, kibice odpalali petardy, race świetlne i sztuczne ognie.

W 69. minucie arbiter musiał przerwać zawody, ponieważ dym z rac i  świec nie pozwalał na kontynuowanie spotkania. W tym czasie piłkarze Legi podeszli do sektorów zajmowanych przez warszawskich kibiców, by ich uspokoić. Pod trybuny zajmowane przez kibiców obu zespołów udały się także służby ochrony, co nie powstrzymało odpalania następnych rac i  petard. Ostatecznie po kilku minutach mecz wznowiono.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Legii 3:0. Bramki zdobyli Danijel Ljuboja, Miroslav Radovic i Michał Żyro. Warszawski zespół po  raz 15. w historii wywalczył Puchar Polski.