Polka wicemistrzynią Europy w judo! "Teraz czas na igrzyska"

Polka wicemistrzynią Europy w judo! "Teraz czas na igrzyska"

Katarzyna Kłys podczas walki, fot. PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV
Katarzyna Kłys zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy w Czelabińsku. Judoczka Wisły Kraków w finale wagi 70 kg przegrała z wicemistrzynią świata Edith Bosch. Holenderka obroniła tytuł wywalczony rok temu w Stambule.

Kłys sprawiła sobie prezent na 26. urodziny, które obchodziła 23 kwietnia. W piątek powtórzyła sukces sprzed pięciu lat z Belgradu. Wówczas w decydującym pojedynku, jeszcze pod nazwiskiem Piłocik (jej mężem i trenerem jest były reprezentant Polski, Artur Kłys), uległa Francuzce Gevrise Emane.

W sumie to trzecie srebro Katarzyny Kłys w historii jej występów w  ME. W 2010 r. sięgnęła po medal w tym kolorze w turnieju drużynowym. W pierwszym dniu zawodów w Rosji, drugie miejsce w kat. 66 kg zajął Tomasz Kowalski

- Teraz już mogę oznajmić, że jadę na olimpiadę do  Londynu. Tylko jeszcze nie wiem, czy z puli europejskiej, przewidującej start 14 zawodniczek z każdej wagi, czy z ogólnego rankingu. Wszystko wyjaśni się po kwalifikacjach na kontynencie południowoamerykańskim. Bardzo zależało mi na awansie na igrzyska, bowiem przed czterema laty w  Pekinie stoczyłam jedną walkę i odpadłam - cieszyła się Kłys.