Arsenal remisuje ze Szczęsnym na bramce

Arsenal remisuje ze Szczęsnym na bramce

Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce zremisował na wyjeździe ze Stoke City (fot. MARK LEECH / OFFSIDE / Newspix.pl ) Źródło:Newspix.pl
Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce zremisował na wyjeździe ze Stoke City 1:1 w 36. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Anglii. Porażki 0:4 z broniącym się przed spadkiem Wigan Athletic doznało czwarte w tabeli Newcastle United.

Szczęsny skapitaulował już w 9. minucie, po strzale Petera Croucha. Anglik skierował piłkę do siatki głową, wykorzystując podanie Matthew Etheringtona. Wyrównał sześć minut później, po dośrodkowaniu Czecha Tomasa Rosicky'ego Holender Robin van Persie. To już 28. trafienie kapitana "Kanonierów" w tym sezonie. Oba zespoły stworzyły jeszcze kilka sytuacji do zdobycia goli, mimo to wynik nie uległ zmianie. W 50. minucie okazję na drugą bramkę miał van Persie, jego uderzenie głową obronił jednak reprezentant Bośni i  Hercegowiny Asmir Begovic. W 82. minucie skuteczną interwencją przy strzale Camerona Jerome'a popisał się Szczęsny.

Arsenal pozostaje na trzecim miejscu w tabeli (66 pkt), z  czteropunktową przewagą nad Newcastle United, które zakończyło w sobotę passę sześciu kolejnych wygranych w lidze, ulegając na wyjeździe broniącemu się przed spadkiem Wigan Athletic aż 0:4. Gospodarze zdobyli wszystkie bramki już w pierwszej połowie. Dwie strzelił Nigeryjczyk Victor Moses, a po jednej Szkot Shaun Maloney oraz Argentyńczyk Franco Di Santo. Dzięki zwycięstwu Wigan, które wiosną pokonało m.in. Manchester United i Liverpool, awansowało na 16. miejsce w tabeli.

Najciekawsze spotkanie 36. kolejki, pomiędzy walczącymi o tytuł mistrza Anglii Manchesterem City a ich lokalnym rywalem United rozegrane zostanie w poniedziałek na Etihad Stadium.