Po roku grania Zenit Sankt Petesburg został mistrzem Rosji

Dynamo Moskwa, by zachować matematyczne szanse na mistrzostwo Rosji musiało pokonać Zenit Sankt Petersburg. Nie pokonało (fot. EPA/ANATOLY MALTSEV/PAP)
Piłkarze Zenitu Sankt Petersburg pokonali Dynamo Moskwa 2:1 i zapewnili sobie mistrzostwo Rosji w sezonie 2011/12. Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek drużyna z Sankt Petersburga wyprzedza Dynamo o 15 punktów.
Zenitowi do zdobycia trzeciego w historii mistrzostwa (poprzednio triumfował w 2007 i 2010 roku) wystarczał remis. Podopieczni Luciano Spallettiego już po 36 minutach i bramkach Romana Szirokowa oraz  Konstantina Zyrianowa prowadzili jednak 2:0. Gości stać było jedynie na kontaktowego gola - jego autorem w 43 minucie był Mołdawianin Alexandru Epureanu.

W związku ze zmianą systemu rozgrywek z wiosna-jesień na  jesień-wiosna, sezon 2011/2012 trwał w Rosji wyjątkowo długo. Pierwsza kolejka odbyła się 12 marca 2011 roku.