Liga hiszpańska: Ronaldo, Benzema - i Real jest o krok od mistrzostwa

Liga hiszpańska: Ronaldo, Benzema - i Real jest o krok od mistrzostwa

Cristiano Ronaldo (fot. EPA/Sergio Barrenechea/PAP)
Piłkarze Realu Madryt pokonali na własnym stadionie Sevillę 3:0 w meczu 36 kolejki hiszpańskiej ekstraklasy i są o krok od wywalczenia mistrzostwa kraju. Świętować będą mogli już 29 kwietnia, jeśli FC Barcelona przegra na wyjeździe z Rayo Vallecano.

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane. Kilku dogodnych okazji nie wykorzystał napastnik gości Alvaro Negredo. Real aż takich problemów ze skutecznością nie miał. W 19 minucie prowadzenie "Królewskim" dał Portugalczyk Cristiano Ronaldo. Emocje skończyły się zaraz po przerwie. W odstępie zaledwie 240 sekund - w 48 i 52 minucie - dwie bramki dla gospodarzy zdobył Francuz Karim Benzema.

W tabeli Real wyprzedza Barcelonę o 10 punktów. "Królewskim" do końca sezonu pozostały jeszcze trzy, a Katalończykom cztery mecze.