W Manchesterze rządzą "The Citizens"! Dwa zwycięstwa dzielą Manchester City od mistrzostwa Anglii

W Manchesterze rządzą "The Citizens"! Dwa zwycięstwa dzielą Manchester City od mistrzostwa Anglii

Vincent Kompany cieszy się z bramki, która mogła przesądzić o mistrzostwie Anglii (fot.EPA/GERRY PENNY/PAP)
Manchester City wygrał na własnym stadionie derbowy pojedynek z Manchesterem United 1:0 (1:0) i na dwie kolejki przed końcem sezonu powrócił na fotel lidera angielskiej Premier League. "The Citizens" mają tyle samo punktów co "Czerwone Diabły" - ale legitymują się lepszym bilansem bramkowym niż drużyna Alexa Fergusona.
W pierwszym meczu "The Citizens" pokonali Manchester United na Old Trafford aż 6:1. Teraz o minimalnym zwycięstwie drużyny Manchesteru City zadecydowała bramka strzelona przez belgijskiego obrońcę Vincenta Kompany'ego w ostatniej minucie I połowy spotkania. Dzięki zwycięstwu obie drużyny z Manchesteru zrównały się punktami (zdobyły po  83 "oczka"), ale City mają lepszy bilans bramkowy (+61 wobec +53 drużyny z Old Trafford), która w takim przypadku decyduje o kolejności w tabeli.

Do końca sezonu zespół włoskiego trenera Roberto Manciniego zmierzy się jeszcze z Newcastle United i Queens Park Rangers, a United zagrają ze Swansea City i Sunderlandem. Drużyna prowadzona przez sir Alexa Fergusona broni mistrzostwa kraju i  walczy o 20 tytuł w historii. Manchester City dwukrotnie został najlepszym klubem Anglii, ale na trzeci triumf w lidze czeka od 44 lat.