Gwiazda snookera kończy karierę. "Treningi już mnie nie bawią"

Gwiazda snookera kończy karierę. "Treningi już mnie nie bawią"

Stephen Hendry (fot. EPA/VINAI DITHAJOHN/PAP)
Szkot Stephen Hendry, najbardziej utytułowany snookerzysta świata, zdecydował się zakończyć zawodową karierę. Hendry poinformował o tym po odpadnięciu w ćwierćfinale mistrzostw świata w Sheffield, w którym uległ rodakowi Stephenowi Maguire'owi 2:13. Zawodnik podkreślił, że odpadnięcie z turnieju nie było czynnikiem decydującym o podjęciu przez niego decyzji o zakończeniu przygody z wyczynowym sportem.

- Zastanawiałem się nad tym od ponad dwóch miesięcy. Nie gram już tak, jakbym chciał, a treningi nie bawią mnie tak, jak kiedyś. Poza tym mam teraz liczne zobowiązania w Chinach i po prostu nie mam czasu na  zawodowy snooker - wyjaśnił 43-letni Szkot.

Hendry zadebiutował w mistrzostwach świata w 1986 roku w wieku 17 lat i wówczas stał się najmłodszym w historii uczestnikiem turnieju. Pierwszy raz tytuł najlepszego na świecie zdobył cztery lata później. W latach 90-tych wywalczył łącznie siedem tytułów, a w sumie odniósł 32 triumfy w imprezach punktowanych, które wpływają na światowy ranking snookerzystów. W ostatniej dekadzie poprzedniego wieku Hendry nieprzerwanie przez osiem lat zajmował w tej klasyfikacji najwyższe miejsce. Grając zawodowo w snookera zarobił w sumie ponad dziewięć milionów dolarów.