Kibice rozrabiali - Wisła, Legia i Śląsk zapłacą

Kibice rozrabiali - Wisła, Legia i Śląsk zapłacą

Wisła Kraków musi zapłacić 40 tysięcy złotych za wybryki swoich kibiców (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)
Komisja Ligi Ekstraklasy SA nałożyła grzywnę w wysokości 40 tysięcy złotych na Wisłę Kraków za zachowanie jej kibiców w trakcie wygranych przez "Białą Gwiazdę" 1:0 derbów z Cracovią, kończących 28 kolejkę rozgrywek.

Fani "Białej Gwiazdy" spowodowali opóźnienie rozpoczęcia meczu poprzez wrzucenie na boisko środków pirotechnicznych. Cześć z nich zachowywała się agresywnie. Spalone zostały koszulki oraz szaliki z  emblematami lokalnego rywala. Wisłę ukarano również za wieszanie przez jej kibiców transparentów niezwiązanych z meczem.

Z kolei na Cracovię nałożono zakaz udziału zorganizowanej grupy kibiców w dwóch następnych meczach wyjazdowych. Dodatkowo "Pasy" ukarano grzywną w wysokości 25 tysięcy złotych. W uzasadnieniu podkreślano, że  kary są efektem "demolowania sektora kibiców gości, rzucania niebezpiecznymi przedmiotami w kierunku sektorów zajmowanych przez kibiców Wisły, agresywnego zachowania części kibiców, wniesienia i  odpalenia środków pirotechnicznych i szczególnego natężenie wulgaryzmów".

Komisja Ligi ukarała także Legię Warszawa grzywną w  wysokości 15 tysięcy złotych za wrzucenie na płytę boiska w trakcie meczu z Jagiellonią (1:1) środków pirotechnicznych i dużej ilości serpentyn, co spowodowało przerwanie meczu na kilka minut. Z kolei Śląsk Wrocław musi zapłacić 10 tysięcy za szczególne natężenie wulgaryzmów i okrzyki o charakterze rasistowskim pod adresem jednego z piłkarzy rywali w trakcie meczu z KGHM Zagłębiem Lubin (2:1).