Serie A: Milan dogania Juventus - emocjonująca końcówka sezonu

Serie A: Milan dogania Juventus - emocjonująca końcówka sezonu

Robinho strzela drugą bramkę dla Milanu (fot. EPA/MATTEO BAZZI/PAP)
Dwie kolejki przed końcem rozgrywek włoskiej ekstraklasy piłkarskiej drugi w tabeli AC Milan traci do prowadzącego Juventusu Turyn zaledwie punkt. W meczu 36 kolejki "Rossoneri" pokonali 2:0 Atalantę, podczas gdy "Stara Dama" zremisowała 1:1 z Lecce. W następnej kolejce Milan spotka się w derbach Mediolanu z Interem, a Juventus zmierzy się z zajmującym 15 miejsce w tabeli zespołem Cagliari.

Zwycięstwo drużynie prowadzonej przez trenera Massimiliano Allegriego zapewniły bramki zdobyte przez Ghańczyka Sulleya Muntariego oraz Robinho. Brazylijczyk przypieczętował wygraną już w doliczonym przez sędziego czasie gry.

Z kolei Juventus w meczu z Lecce nie wykorzystał nawet przewagi liczebnej, którą miał od 55 minuty, kiedy to drugą żółtą kartką został ukarany piłkarz Lecce Juan Cuadrado. Pół godziny później osłabieni przeciwnicy, za sprawą Andrei Bertolacciego i błędu bramkarza gospodarzy Gianluigiego Buffona, zdołali zapewnić sobie cenny w walce o utrzymanie remis. Gola dla drużyny z  Turynu strzelił już w ósmej minucie Claudio Marchisio. Zespół trenera Antonio Conte pozostaje niepokonany w tym sezonie - z  36 spotkań wygrał 21 i zanotował 15 - najwięcej w lidze - remisów.

Potknięcie zaliczył walczący o premiowane udziałem w eliminacjach Ligi Mistrzów trzecie miejsce Inter, który przegrał z Parmą. Bramki dla  drużyny prowadzonej przez Roberto Donadoniego zdobyli Hiszpan Fernando Marques, Sebastian Giovinco i Francuz Jonathan Biabiany. Strzelcem jedynego gola dla ustępującego mistrza Włoch był Holender Wesley Sneijder. Wygrane zanotowały za to Udinese i Napoli, które również walczą o  trzecią lokatę w Serie A. Ta pierwsza pokonała Cesenę 1:0, druga -  Palermo 2:0. Oba zespoły mają po 58 pkt i zajmują miejsca 3-4.

Dzięki remisowi 1:1 z Lazio utrzymanie zapewniła sobie Siena. Do  grona zdegradowanych, obok Ceseny, dołączyła natomiast Novara, która zremisowała w środę z Florentiną 2:2. W bramce gospodarzy cały mecz rozegrał Artur Boruc. "Viola" jest obecnie 15 w tabeli.