T-Mobile Ekstraklasa: Górnik wygrał z Wisłą w meczu o siódme miejsce w ekstraklasie

T-Mobile Ekstraklasa: Górnik wygrał z Wisłą w meczu o siódme miejsce w ekstraklasie

To najgorszy od lat sezon dla fanów pod Wawelem - Cracovia została zdegradowana, a Wisła nie zagra w europejskich pucharach (fot.PAP/Andrzej Grygiel)
Górnik Zabrze w meczu pozbawionym jakiejkolwiek stawki pokonał Wisłę Kraków 2:0. Prowadzeni z ławki trenerskiej przez byłych piłkarzy Wisły Adama Nawałkę i Bogdana Zająca zabrzanie chcieli wygrać, by zachować szanse na odebranie krakowianom siódmego miejsca w końcowej tabeli. Udało się im, w czym nieco pomogli rywale, nie wykorzystując m.in. rzutu karnego.

Początek meczu należał do gości i wydawało się, że zabrzanie będą mieli spore problemy. Tymczasem w 18 minucie pierwszy strzał gospodarzy dał im prowadzenie - Mariusz Przybylski po podaniu Prejuce'a Nakoulmy z  bliska wpakował piłkę do siatki. Krakowianie szybko mogli wyrównać (poprzeczka po uderzeniu Czecha Tomasa Jirsaka z rzutu wolnego), ale byli również bliscy stracenia przynajmniej dwóch kolejnych goli. Sytuacji sam na sam z Sergeiem Pareiko nie  wykorzystali bowiem Nakoulma i Arkadiusz Milik.

Wiślacy mieli w 49 minucie ogromną szansę, by doprowadzić do  wyrównania. Rzut karny egzekwował Cwetan Genkow, ale piłkę po jego uderzeniu złapał Łukasz Skorupski. Jeszcze bliżej do celu miał w kolejnej akcji Jirsak - z  pięciu metrów trafił w zabrzańskiego bramkarza. Ponownie skuteczniejsi byli gospodarze. Po płaskim dośrodkowaniu Mariusza Magiery z rzutu wolnego podwyższył prowadzenie Milik.

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mariusz Przybylski (18), 2:0 Arkadiusz Milik (67).

Żółte kartki - Górnik Zabrze: Adam Danch, Michał Pazdan, Adam Marciniak. Wisła Kraków: Kew Jaliens, Tomas Jirsak.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 3 000. W 49. minucie Cwetan Genkow nie wykorzystał rzutu karnego (jego strzał obronił Łukasz Skorupski).

Górnik Zabrze: Łukasz Skorupski - Paweł Olkowski, Adam Danch, Błażej Telichowski, Mariusz Magiera - Prejuce Nakoulma, Krzysztof Mączyński (75. Michael Bemben), Mariusz Przybylski, Michał Pazdan, Arkadiusz Milik (69. Adam Marciniak) - Michał Zieliński (63. Marcin Wodecki).

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Cezary Wilk, Michael Lamey, Kew Jaliens, Dragan Paljic - Tomas Jirsak, Radosław Sobolewski (90+1. Mateusz Arian), Daniel Brud (32. Andraz Kirm), Łukasz Garguła (64. David Biton) - Patryk Małecki, Cwetan Genkow.