Turniej WTA w Madrycie: Radwańska znokautowała Włoszkę

Turniej WTA w Madrycie: Radwańska znokautowała Włoszkę

Agnieszka Radwańska (fot. Wally Nell/Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Agnieszka Radwańska awansowała do 1/8 finału turnieju WTA Tour na kortach ziemnych w Madrycie (z pulą nagród 3 755 140 euro). W drugiej rundzie polska tenisistka, rozstawiona z numerem czwartym, pokonała Włoszkę Sarę Errani 6:0, 6:1.

Dominacja 23-letniej krakowianki w meczu z Włoszką nawet przez chwilę nie podlegała dyskusji. Radwańska spisywała się lepiej od rywalki właściwie w każdym elemencie gry, a w trudnych momentach potrafiła rozstrzygać swoje gemy asami lub wygrywającymi serwisami. Była też bardziej precyzyjna w wymianach z głębi kortu, cały czas narzucała Włoszce ich tempo, a także często zaskakiwała ją skutecznymi dropszotami. Pierwszego seta rozstrzygnęła po 35 minutach, w których trzykrotnie przełamała podanie przeciwniczki.

W drugim secie Radwańska zdobyła w sumie pierwsze 11 gemów, po czym Errani jedyny raz w spotkaniu zdołała utrzymać swój serwis. Jednak już w 13 gemie rywalka szybko odskoczyła jej na 0-40. Co prawda Errani zdołała obronić dwa meczbole, ale przy trzecim krakowianka zakończyła ósmym asem pojedynek po 65 minutach dość jednostronnej gry.

Radwańska nie miała ani jednego podwójnego błędu serwisowego (Włoszka popełniła ich pięć). Wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie podania rywalki, a sama obroniła osiem "break pointów". Uzyskała wyraźną przewagę w wygrywających uderzeniach 33-18 i zdobytych punktach 60-34. Miała również mniej niewymuszonych błędów z gry 10-17.

Polka zajmuje obecnie trzecią pozycję w rankingu WTA Tour, najwyższą w dotychczasowej karierze. Natomiast 25-letnia Errani jest obecnie 24. na świecie - dotychczas pokonała Radwańską tylko w 2006 roku na ziemnej nawierzchni w imprezie WTA w Budapeszcie. Kolejną rywalką Radwańskiej będzie Włoszka Roberta Vinci, która w  równolegle rozgrywanym meczu pokonała Belgijkę Yaninę Wickmayer 6:1, 6:2. Polka z 29-letnią Vinci, obecnie 20 na świecie, wygrała wszystkie trzy dotychczasowe pojedynki, w tym dwa na nawierzchni ziemnej w Rzymie w  2008 i 2010 roku. Była też od niej lepsza na twardym korcie w New Haven w 2009 r. Straciła w tej konfrontacji dwa sety.