Turniej WTA w Madrycie: Radwańska w półfinale! Teraz Azarenka

Turniej WTA w Madrycie: Radwańska w półfinale! Teraz Azarenka

Agnieszka Radwańska (fot. EPA/JUAN CARLOS HIDALGO/PAP)
Agnieszka Radwańska wygrała z Amerykanką Varvarą Lepchenko 6:4, 6:4 i awansowała do półfinału turnieju tenisowego WTA Tour na kortach ziemnych w Madrycie. Awans oznacza 149 500 euro premii oraz 450 punktów do rankingu światowego.
Pojedynek z Lepchenko nie był dla Polki spacerkiem. Zajmująca 77 miejsce w światowym rankingu Amerykanka sprawiła trzeciej rakiecie świata sporo problemów. W pierwszym secie Radwańska szybko przełamała przeciwniczkę i objęła prowadzenie 4:2, a później broniąc własny serwis doprowadziła do stanu 5:2. W kilka minut później jednak przewagę straciła i przegrała dwa gemy do stanu 5:4. Końcówka seta należała jednak do  krakowianki.

W drugim secie Amerykanka objęła prowadzenie 2:1, ale Radwańska w  czwartym gemie po rozegraniu 24 piłek przełamała rywalkę i doprowadziła do wyrównania. Od stanu 2:2 Polka wygrała trzy gemy, ale później pechowo straciła jeszcze dwa. Ostatecznie drugiego seta także wygrała 6:4 i awansowała do półfinału.

W półfinale rozstawiona z numerem czwartym Polka spotka się z  liderką rankingu światowego tenisistek Białorusinką Viktorią Azarenką, która w ćwierfinale pokonała Chinkę Na Li 3:6, 6:3, 6:3. Azarenka, która przed rokiem w stolicy Hiszpanii dotarła do finału, 11 maja wygrała 33 mecz w sezonie.

Białorusinka jest jedyną tenisistką, która w tym roku pokonała Radwańską. Od stycznia wygrała wszystkie pięć pojedynków między nimi. Ich łączny bilans spotkań to 3-10 na niekorzyść Polki.