ME w kajakarstwie górskim: Polacy nie zdobyli medali

ME w kajakarstwie górskim: Polacy nie zdobyli medali

Złota medalistka ME w kajakarstwie górskim, Francuzka Carole Bouzidi (fot. PAP/EPA/KARL-JOSEF HILDENBRAND)
Natalia Pacierpnik nie awansowała do finału i została sklasyfikowana na piętnastym miejscu w konkurencji K1 w mistrzostwach Europy kajakarzy górskich w niemieckim Augsburgu. Także w C2 Polacy nie wywalczyli awansu do finałowej dziesiątki. Marcin Pochwała i Piotr Szczepański zajęli 15. miejsce, a Filip i Andrzej Brzezińscy - 17.
W K1 kobiet triumfowała Francuzka Carole Bouzidi, w C2 mężczyzn Czesi Jaroslav Volf i Ondrej Stepanek.

W niedzielę odbyły się eliminacje, półfinały i finały w K1 kobiet i C2 mężczyzn.

Dla reprezentantów Polski zawody na olimpijskim torze w Augsburgu były wewnętrznym sprawdzianem, bowiem wywalczyli już komplet kwalifikacji olimpijskich w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w  Bratysławie.

Wyniki:  K1 kobiet:  1. Carole Bouzidi (Francja) 106,93  2. Melanie Pfeifer (Niemcy) strata 0,01 s  3. Fiona Pennie (W. Brytania) 0,09 ... 15. Natalia Pacierpnik (Polska)  C2 mężczyzn:  1. Jaroslav Volf, Ondrej Stepanek (Czechy) 106,02 2. Pavol i Peter Hochschorner (Słowacja) strata 0,47 s 3. Robert Behling, Thomas Becker (Niemcy) 1,25 ... 15. Marcin Pochwała, Piotr Szczepański (Polska) 17. Filip i Andrzej Brzezińscy (Polska)