Sandra Kruk pobiła Rosjankę. Ma szansę na medal

Sandra Kruk pobiła Rosjankę. Ma szansę na medal

Sandra Kruk (Kontra Elbląg) awansowała do ćwierćfinału wagi 57 kg mistrzostw świata w boksie w chińskim Qinhuangdao, fot. PAP/EPA/FRANZISKA KRAUFMANN
Sandra Kruk (Kontra Elbląg) awansowała do ćwierćfinału wagi 57 kg mistrzostw świata w boksie w chińskim Qinhuangdao. W walce 1/8 finału pokonała Rosjankę Wiktorię Gurkowicz 24:19.

W środę Kruk spotka się z Francuzką Maivą Hamadouche. Z turnieju odpadły dwie inne reprezentantki Polski: Karolina Graczyk (60 kg, Copacabana Konin) i Beata Małek-Leśnik (81 kg, Superfighter Nowy Sącz).

Graczyk, brązowa medalistka MŚ z 2010 roku, przegrała z Mawzuną Choriewą z Tadżykistanu 10:20, ale nie straciła definitywnie szansy na  awans na igrzyska. Do Londynu pojadą ćwierćfinalistki z trzech olimpijskich wag (51, 60 i 75 kg) oraz po trzy lub cztery zawodniczki z  rankingu światowego.

Natomiast Małek-Leśnik uległa Brazylijce Andrei de Oliveirze 10:15. W drugiej serii poniedziałkowych pojedynków wystąpi Lidia Fidura (75 kg, UKS Gliwice). Jej przeciwniczką będzie Jenebier Guillen (Dominikana). MŚ w Qinhuangdao są jedynymi zawodami kwalifikacyjnymi do igrzysk 2012, w których zadebiutuje żeńskie pięściarstwo.