Polkowice spadły z I ligi, Pogoń przegrała z Zawiszą

Polkowice spadły z I ligi, Pogoń przegrała z Zawiszą

Pogoń Szczecin przegrała z Zawiszą Bydgoszcz (fot. PAP/Tytus Żmijewski)
Prowadzące w tabeli Piast Gliwice i Termalica Bruk-Bet Nieciecza poniosły porażki w 32. kolejce. Na czwarte miejsce spadła Pogoń Szczecin, o dwie lokaty awansował Zawisza Bydgoszcz. Szanse na utrzymanie w pierwszej lidze stracili piłkarze KS Polkowice.
Zespół z Dolnego Śląska uległ Bogdance Łęczna 0:2, a obie bramki strzelił 22-letni Wojciech Łuczak. Z kolei Termalica przegrała trzeci raz z rzędu; w środę została pokonana 1:0 w podwarszawskich Ząbkach. Kwadrans przed końcem gola zdobył Maciej Tataj. To trafienie prawdopodobnie przesądziło o pozostaniu Dolcanu w lidze.

W bardzo ważnym spotkaniu dla układu górnej części tabeli Zawisza Bydgoszcz pokonał Pogoń Szczecin 2:1 i awansował na drugą pozycję. Traci tylko dwa punkty do Piasta. Wszystkie bramki padły po przerwie. Pierwszą zdobył Rafał Leśniewski (63 min.), prowadzenie bydgoskiej ekipy podwyższył cztery minuty później Adrian Błąd, a kontaktowego gola strzelił Bartosz Ława.

Do wcześniej zdegradowanej Olimpii Elbląg dołączył KS Polkowice, który na własnym boisku przegrał z Arką Gdynia 0:1, tracąc gola w 87. minucie (Piotr Tomasik). O ligowy byt walczy Polonia Bytom. Spadkowicz z ekstraklasy w środę wygrał na wyjeździe z Wisłą Płock 2:0. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek bytomianie tracą pięć punktów do zajmującego bezpieczne, 14. miejsce GKS Katowice (w środę 0:3 z Wartą Poznań).

W derbach województwa małopolskiego Kolejarz Stróże pokonał Sandecję Nowy Sącz 3:2, mimo że przegrywał 0:2. Obie ekipy kończyły potyczkę w osłabionych składach, po czerwonych kartkach - odpowiednio - dla Michała Gryźlaka i Bartosza Wiśniewskiego.

W dziewięciu meczach 32. kolejki padło 21 goli. Sędziowie pokazali dwie czerwone i 34 żółte kartki. Na trybunach zasiadło ok. 15 500 tys. widzów.