Nie będzie polskiego pojedynku na kortach w Rzymie. Tylko Kubot wygrał

Nie będzie polskiego pojedynku na kortach w Rzymie. Tylko Kubot wygrał

Łukasz Kubot (fot. Facebook)
Łukasz Kubot i Serb Janko Tipsarevic wyeliminowali amerykański debel rozstawiony z numerem drugim - braci Boba i Mike'a Bryanów 6:4, 6:4 w 1/4 finale turnieju tenisistów rangi ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie (pula nagród 2 950 475 euro).
Mecz trwał godzinę i 12 minut, a polsko-serbski duet trzykrotnie przełamał serwis rywali, w tym dwukrotnie w pierwszym secie. Swoje podanie przegrał tylko raz. To drugie zwycięstwo Kubota i Tipsarevica nad wysoko notowaną parą. W 1/8 finału wyeliminowali triumfatorów Australian Open, pierwszego tegorocznego turnieju zaliczanego do Wielkiego Szlema, Leandera Paesa z Indii i Czecha Radka Stepanka (nr 5.) 6:2, 7:5

Awans do półfinału oznacza premię w wysokości 35 tysięcy euro do podziału oraz po 360 punktów do obydwu rankingów deblowych.

W sobotę na drodze polsko-serbskiej pary staną Szwed Robert Lindstedt i Rumun Horia Tecau (nr 4.), którzy po południu wyeliminowali Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego (6.) 2:6, 6:1, 10-12. W ten sposób zrewanżowali im się za niedzielną porażkę w finale innej imprezy rangi ATP MAsters 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. W stolicy Hiszpanii Fyrstenberg i Matkowski odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie, po kwietniowym triumfie na "ziemi" w Barcelonie.

Polacy są czwartą parą w rankingu ATP "Doubles Race to London", który wyłoni uczestników kończącego sezon turnieju masters - ATP World Tour Finals w londyńskiej O2 Arena (5-12 listopada). Natomiast Lindstedt i Tecau znajdują tuż za nimi.

Natomiast Kubot gra w tym sezonie w deblu okazjonalnie, z różnymi partnerami. Z Tipsarevicem w marcu osiągnął ćwierćfinał innej imprezy rangi ATP Masters 1000 w Miami. Głównym celem tenisisty z Lubina, który w środę obchodził 30. urodziny, jest zakwalifikowanie się do igrzysk olimpijskich w Londynie w singlu.