Katarzyna Kowalska pojedzie do Londynu? Olimpijskie minimum osiągnęła

Katarzyna Kowalska pojedzie do Londynu? Olimpijskie minimum osiągnęła

Katarzyna Kowalska w biegu na 3000 metrów z przeszkodami osiągnęła olimpijskie minimum
Marcin Lewandowski zajął ósme miejsce w biegu na 800 m w mityngu Diamentowej Ligi w Szanghaju. Dla mistrza Europy na tym dystansie był to pierwszy start w sezonie olimpijskim. Zwyciężył Kenijczyk Leonard Kirwa Kosencha z wynikiem 1.46,04.

Lewandowski uzyskał czas 1.48,51. Do Chin poleciał prosto ze  zgrupowania we francuskim Font Romeu i potem tam wraca. Zawody były dla  niego jedynie przerywnikiem w ciężkim treningu.

W biegu na 3000 m z przeszkodami Katarzyna Kowalska (LKS Vectra-DGS Włocławek) finiszowała na dziewiątej pozycji z wynikiem 9.41,29, zdobywając kwalifikację olimpijską (minimum wynosiło 9.43,00). Wioletta Frankiewicz (AZS AWF Kraków) nie ukończyła rywalizacji. Z kolei w biegu na 1500 metrów Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście) była dziesiąta z rezultatem 4.08,26, poniżej olimpijskiego minimum wynoszącego 4.06,00.