Wczoraj Bruksela, dziś Paryż - Radwańska rozpoczyna przygodę z Roland Garros

Wczoraj Bruksela, dziś Paryż - Radwańska rozpoczyna przygodę z Roland Garros

Agnieszka Radwańska (fot. EPA/JULIEN WARNAND/PAP)
W drugim dniu wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu o awans do drugiej rundy w singlu będzie walczyć dwójka polskich tenisistów - Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot.
Trzecia w rankingu WTA Tour Radwańska do stolicy Francji przyjechała tuż po triumfie w turnieju w Brukseli, gdzie odniosła dziesiąte zwycięstwo w karierze, a trzecie w tym sezonie, po  sukcesach w Dubaju i Miami. Pierwszą rywalką Isi będzie 101 na świecie Serbka Bojana Jovanovski.

28 maja swój mecz w pierwszej rundzie będzie kończył Kubot, obecnie 49 w rankingu ATP World Tour Kubot. 30-letni Polak wygrał dwa pierwsze sety ze 104 w klasyfikacji Słowakiem Karolem Beckiem 7:5, 6:2, ale w czasie trzeciego seta grę przerwano przy stanie 4:4 w wyniku zapadających ciemności. Kubot i Beck spotkali się po raz drugi w karierze, a poprzednio w  2001 roku w turnieju ITF w Zabrzu lepszy okazał się Słowak wygrywając 4:6, 6:4, 6:4.