Roland Garros: Kubot zmierzy się z Serrą, jeśli...

Roland Garros: Kubot zmierzy się z Serrą, jeśli...

Francuz Florent Serra będzie rywalem Łukasza Kubota w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu, fot. sxc.huŹródło:FreeImages.com
Francuz Florent Serra będzie rywalem Łukasza Kubota w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu (pula nagród 18,718 mln euro), jeśli polski tenisista wygra ze Słowakiem Karolem Beckiem.

31-letni Serra w poniedziałek w pierwszej rundzie wyeliminował rozstawionego z numerem 15. Hiszpana Feliciano Lopeza. Przy stanie 5:0 dla Francuza w pierwszym secie, jego rywal zrezygnował z gry z powodu kontuzji.

Wcześniej Serra, który zajmuje obecnie 155. miejsce w światowym rankingu, a najwyżej był sklasyfikowany na 36. pozycji, wygrał w  tegorocznej edycji French Open trzy spotkania w kwalifikacjach.

Łukasz Kubot pojedynek z Beckiem rozpoczął w niedzielę wieczorem, wygrał dwa pierwsze sety (7:5, 6:2), a przy stanie 4:4 w trzecim arbiter przerwał grę z uwagi na zapadające ciemności. Tenisiści mają ponownie wyjść na kort w poniedziałek wczesnym popołudniem.