NBA: "Ostrogi" przegrały po raz pierwszy od 20 spotkań

NBA: "Ostrogi" przegrały po raz pierwszy od 20 spotkań

Oklahoma City Thunder wciąż ma szansę na grę w wielkim finale (fot. EPA/JOHN MABANGLO/PAP)
Koszykarze Oklahoma City Thunder pokonali na własnym parkiecie San Antonio Spurs 102:82. W rywalizacji do czterech zwycięstw w finale Konferencji Zachodniej ligi NBA nadal jednak przegrywają - (stan rywalizacji - 1-2). Była to pierwsza porażka "Ostróg" po serii 20 zwycięstw.
- Zagrali tak, jakby to był dla nich mecz ostatniej szansy. Byli niezwykle aktywni, mocni fizycznie, atakowali z dużą zaciętością. Po  prostu w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła byli od nas lepsi -  ocenił przebieg rozgrywki trener Spurs Gregg Popovich.

Koszykarze Thunder już na samym początku spotkania praktycznie rzucili się na rywala. W pierwszych trzech minutach Thabo Sefolosha miał cztery przechwyty i gospodarze wyszli na prowadzenie 8:0, a po dwóch kwartach wygrywali różnicą 13 punktów. 28-letni Szwajcar rozegrał jeden z najlepszych meczów w karierze. Łącznie odebrał piłkę rywalom sześciokrotnie, zdobył także 19 punktów. Najlepszym strzelcem Thunder był tradycyjnie Kevin Durant - 22 pkt. - Wykonaliśmy kawał dobrej roboty w obronie. To wspaniałe uczucie wygrać przed własną publicznością. Myślę, że pokazaliśmy dziś, że ta rywalizacja szybko się nie skończy - mówił po meczu Sefolosha.

W ekipie Spurs najwięcej - po 16 pkt - zdobyli Tony Parker i Stephen Jackson.