Liga NBA: koniec dobrej passy San Antonio Spurs? Przegrali na własnym parkiecie

Liga NBA: koniec dobrej passy San Antonio Spurs? Przegrali na własnym parkiecie

Koszykarze Oklahoma City Thunder pokonali na własnym parkiecie San Antonio Spurs 109:103 (fot. PAP/EPA/LARRY W. SMITH)
Koszykarze Oklahoma City Thunder pokonali na własnym parkiecie San Antonio Spurs 109:103 w finale Konferencji Zachodniej ligi NBA i stan rywalizacji do czterech zwycięstw wyrównali na 2-2. Była to druga kolejna porażka "Ostróg" po serii 20 zwycięstw.

Bohaterem zespołu gospodarzy był najlepszy strzelec sezonu regularnego Kevin Durant, który w czwartej kwarcie, gdy ważyły się losy pojedynku, był nie do zatrzymania. Zdobył 18 punktów, by skończyć mecz z  dorobkiem 36 pkt (13 celnych na 20 oddanych rzutów z gry), 6 zbiórek i 8 asyst.

W momencie gdy na siedem minut przed końcem przewaga Thunder zmalała z  15 do czterech punktów, drużyna zdała się na swojego lidera, a ten w  sześć minut zdobył 16 kolejnych punktów, trafiając praktycznie z każdej pozycji.

23-letni skrzydłowy miał duże wsparcie pod koszem, gdzie perfekcynie w  ataku zagrał środkowy Serge Ibaka, najlepiej blokujący w lidze w  sezonie zasadniczym. Urodzony w Kongo reprezentant Hiszpanii trafił wszystkie rzuty 11 rzutów z gry, nie pomylił się także z wolnych. W  sumie zdobył 26 punktów, co jest jego rekordem kariery, miał także pięć zbiórek i trzykrotnie blokował rzuty rywali.

Także Kendrick Perkins, podobnie jak Ibaka znany głównie z solidnej gry w obronie, tym razem był trzecią ofensywną opcją Oklahomy - uzyskał 15 pkt i 9 zb. - Serge et "Perk" mocno nas wsparli w ataku. Kevin absorbował obronę rywali, co ułatwiło podania do naszych podkoszowych - cieszył się trener Thunder Scott Brooks. W ekipie Spurs drugie z rzędu słabsze spotkanie rozegrał Francuz Tony Parker - 12 pkt, 4 asysty. Najlepszymi strzelcami zespołu byli Tim Duncan - 21, 8 zb. i Kwahi Leonard - 17, 9 zb.

- Obydwa zespoły wygrywają na własnym parkiecie. Mam nadzieję, że ta prawidłowość nadal będzie obowiązywać - powiedział argentyński gwiazdor Spurs Manu Ginobili. Jego zespół w tym sezonie nie przegrał trzech kolejnych spotkań. Mecz numer pięć odbędzie się w poniedziałek w San Antonio.