Kubot zaczął turniej w Halle od wygranej

Kubot zaczął turniej w Halle od wygranej

Łukasz Kubot (fot. Chen Shaojin/Newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Łukasz Kubot od wygranej z Finem Jarkko Nieminenem 6:4, 6:4 rozpoczął występ w mocno obsadzonym turnieju ATP Tour na trawiastych kortach w niemieckim Halle (pula nagród 750 tys. euro). Polski tenisista gra tam również w deblu.
Już w trzecim gemie meczu Kubot przełamał serwis rywala, a potem utrzymał do końca tę przewagę. Dzięki temu zakończył pierwszą partię po  35 minutach gry wynikiem 6:4, już przy pierwszej okazji.

Również w drugim secie kluczowy okazał się jeden "break", tym razem zdobyty przez Polaka w piątym gemie. W drugiej rundzie Kubot zmierzy się z Niemcem, lepszym w rywalizacji posiadacza "dzikiej karty" Dustina Browna z rozstawionym z numerem ósmym Philippem Kohlschreiberem.

Był to trzeci pojedynek tych tenisistów, ale po raz pierwszy lepszy okazał się Polak. Fin pokonał go w 2010 roku w hali 100-lecia w Sopocie podczas spotkania o Puchar Davisa 6:4, 7:6 (8-6), 6:7 (4-7), 7:5. Wygrał też w lutym w halowym turnieju ATP w Rotterdamie 6:3, 5:7, 7:6 (7-2). Obydwa rozgrywano na twardych kortach.

30-letni polski tenisista startuje w Halle również w deblu razem z  Rosjaninem Michaiłem Jużnym. W pierwszej rundzie trafią na  szwajcarsko-niemiecką parę Marco Chiudinelli i Mischa Zverev, rozstawioną z numerem siódmym.