ATP w Halle: Kubot odpadł w 1/8 finału singla

ATP w Halle: Kubot odpadł w 1/8 finału singla

(fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Łukasz Kubot przegrał 14 czerwca z niemieckim tenisistą rozstawionym z numerem ósmym - Philippem Kohlschreiberem 7:6 (7-5), 1:6, 3:6 w meczu 1/8 finału turnieju ATP Tour na trawiastych kortach w Halle (z pulą nagród 750 tys. euro). Polak gra jeszcze w deblu.

W pierwszym secie obaj zawodnicy utrzymywali swoje serwisy, więc konieczny był tie-break. W nim gra była wyrównana do samego końca. Od stanu 5-5 Polak zdobył jednak dwa następne punkty i efektownym wolejem rozstrzygnął na swoją korzyść losy najdłuższej partii w meczu, trwającej 59 minut.

Później jednak Kubot przegrał pięć kolejnych gemów, zanim zdołał utrzymać własne podanie na 1:5. Był to jedyny gem zdobyty przez niego w drugim secie.

Fatalnie tenisista z Lubina rozpoczął decydującą partię, bowiem na otwarcie pozwolił się przełamać. Drugiego "breaka" oddał rywalowi w ostatnim gemie, popełniając w nim trzy podwójne błędy serwisowe. Broniący tytułu Kohlschreiber wykorzystał pierwszego meczbola po dwóch godzinach i czterech minutach gry.

Po południu Polak wystąpi jeszcze w ćwierćfinale debla, w którym jego partnerem jest Rosjanin Michaił Jużny. Po drugiej stronie siatki stanie kanadyjski duet Milos Raonic i Adil Shamasdin.