Polskie kajakarki złotymi medalistkami Mistrzostw Europy!

Beata Mikołajczyk i Karolina Naja (w środku, fot. EPA/ANTONIO BAT/PAP)
Marek Twardowski (Cresovia Białystok) zdobył w Zagrzebiu srebrny medal mistrzostw Europy w wyścigu kajakowych jedynek na 500 m. W konkurencji K2 500 brąz wywalczyły Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Beata Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz).

Twardowski przegrał tylko ze Szwedem Andersem Gustafssonem, natomiast Naja i Mikołajczyk - z Węgierkami i Białorusinkami.

Szóste miejsce zajęły Ewelina Wojnarowska w K1 500 oraz osada C2 500 - Mariusz Kruk i Daniel Pośpiech.

Do tej pory Polacy wywalczyli w stolicy Chorwacji cztery medale (dwa złote zdobyły w sobotę Małgorzata Wardowicz w K1 1000 oraz Naja i Mikołajczyk w K2 1000). Ten dorobek może się jeszcze powiększyć, ponieważ po południu odbędą się finały na 200 metrów