Artur Noga wywalczył brąz dla Polski

Artur Noga wywalczył brąz dla Polski

Artur Noga (Warszawianka) zdobył w Helsinkach brązowy medal 21. lekkoatletycznych mistrzostw Europy w biegu na 110 m przez płotki. Wynikiem 13,27 wyrównał rekord kraju, który od 5 sierpnia 1997 roku należy do Artura Kohutka (SL WKS Zawisza Bydgoszcz).

Zwyciężył Rosjanin Sergiej Szubienkow - 13,16, a drugi był Francuz Garfield Darien - 13,20.

Dotychczasowy dorobek polskiej ekipy startującej w stolicy Finlandii to cztery medale. Złoty w rzucie młotem wywalczyła Anita Włodarczyk (Skra Warszawa), brązowy w tej samej konkurencji Szymon Ziółkowski (AZS OŚ Poznań), a trzecie miejsce zajęła też sztafeta 4x100 m w składzie: Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), Daria Korczyńska (WKS Śląsk Wrocław), Marta Jeschke (SKLA Sopot) i Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław).