Radwańska drugą rakietą świata. Przed nią już tylko Azarenka

Agnieszka Radwańska (fot. EPA/GERRY PENNY/PAP)
Finalistka wielkoszlemowego Wimbledonu Agnieszka Radwańska awansowała na drugie miejsce w rankingu WTA - to jej najwyższa pozycja w karierze. Ranking znów otwiera Białorusinka Wiktoria Azarenka. Triumfatorka turnieju w Londynie, Serena Williams, jest czwarta.
23-letnia Polka uległa w finale Wimbledonu Amerykance 1:6, 7:5, 2:6. Krakowianka powtórzyła w ten sposób osiągnięcie sprzed 75 lat Jadwigi Jędrzejowskiej, która również przegrała dopiero w finale - z Angielką Dorothy Edith Round 2:6, 6:2, 5:7.

Radwańska nigdy wcześniej nie grała w półfinale imprezy wielkoszlemowej. Sukces na trawiastych kortach Wimbledonu pozwolił jej awansować na pozycję wiceliderki rankingu światowego, z niewielką stratą do Azarenki (w półfinale nie sprostała Serenie Williams). Fotel liderki straciła Rosjanka Maria Szarapowa, która obecnie jest trzecia w tym zestawieniu. Z kolei Uruszula Radwańska spadła z 54. na 57. lokatę, Sandra Zaniewska przesunęła się ze 160. na 151., zaś Marta Domachowska jest 189. (poprzednio 166.).

Klasyfikacji WTA "Race to Championships" przewodzi Azarenka, przed Szarapową i starszą z sióstr Radwańskich. Tuż za Polką plasuje się Williams, która po raz piąty wygrała Wimbledon. W tym rankingu liczone są punkty zdobyte tylko od początku roku (wszystkie zawodniczki zaczynają go z zerowym dorobkiem). Zestawienie to wyłoni osiem uczestniczek kończącego sezon turnieju masters - WTA Championships w Stambule.