Adamek znów zmierzy się z Kliczką?

Adamek znów zmierzy się z Kliczką?

Tomasz Adamek, fot. Mirosław Gładysz - Mikel Gladysz/CC
Tomasz Adamek wytypowany został przez International Box Federation do udziału w turnieju pretendentów, którego zwycięzca zmierzy się w walce o mistrzowski pas w wadze ciężkiej z Ukraińcem Władimirem Kliczką.

Obok Polaka w gronie uczestników turnieju znaleźli się: mistrz Europy Bułgar Kubrat Pulew, mistrz olimpijski Kubańczyk Odlanier Solis, który przegrał w marcu 2011 roku walkę z bratem Władimira Kliczki Witalijem, mistrzem świata w wersji WBC oraz niepokonany w 21 walkach Białorusin Aleksander Ustinow.

W pierwszej rundzie Pulew zmierzy się z Solisem, natomiast Adamek z Ustinowem.

17 czerwca Tomasz Adamek wygrał na punkty, po 12-rundowej walce w wadze ciężkiej w Newark, z Amerykaninem Eddiem Chambersem.

Było to 46 zwycięstwo w zawodowej karierze 35-letniego Polaka, byłego mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej. Dotychczas doznał tylko dwóch porażek.