PSV Eindhoven triumfuje w finale Polish Masters

PSV Eindhoven triumfuje w finale Polish Masters

Osvaldo Gaitan z Benfiki Lizbona oraz Marcel Ritzmaier z PSV Einhoven (fot. PAP/Maciej Kulczyński)
Drużyna PSV Eindhoven wygrała z Benfiką Lizbona 3:1 (0:1) w finałowym spotkaniu piłkarskiego turnieju Polish Masters, który zakończył się we Wrocławiu. Miejscowy Śląsk, po porażce z Athletic Bilbao 0:1, zajął czwarte miejsce.
Finałowe spotkanie turnieju Polish Masters od pierwszej minuty prowadzone było w dość szybkim tempie. Stopniowo zaczęła się zaznaczać coraz wyraźniejsza przewaga podopiecznych trenera Jorge Jesusa, a na bramkę strzeżoną przez Przemysława Tytonia groźnie uderzał m.in. Oscar Cardozo.

Polski bramkarz skapitulował w 34. minucie, kiedy to na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Carlos Martins. Uderzenie nie było zbyt mocne, ale piłka po rękach Tytonia wpadła do siatki. Po stracie bramki piłkarze PSV rzucili się do ataku, ale grali bardzo niedokładnie i ich akcje były łatwo przerywane przez twardo grających obrońców Benfiki.

Po zmianie stron PSV nadal atakowało i w 54. minucie Holendrom udało się wyrównać. Po rzucie rożnym najwyżej w polu karnym Benfiki wyskoczył Mathias Jorgensen i strzałem głową pokonał Artura Moraesa. Chwilę później na boisku doszło do przepychanek między zawodnikami, które zostały jednak szybko zakończone przez sędziów.

Po zdobyciu bramki piłkarze PSV nie zwolnili tempa i w 74. minucie udało im się strzelić drugiego gola. Po zespołowej akcji piłka trafiła przed pole karne do Jeremaina Lensa, który płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi. Cztery minuty później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Maxi Pereira i Benfica kończyła mecz w dziesiątkę. Wynik spotkania ustalił w 84. minucie Georginio Wijnaldum pokonując Moraesa mocnym strzałem z pięciu metrów.

PSV Eindhoven - Benfica Lizbona 3:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Carlos Martins (34), 1:1 Mathias Jorgensen (54-głową), 2:1 Jeremain Lens (74), 3:1 Georginio Wijnaldum (83).

Żółta kartka: PSV Eindhoven - Jetro Willems. Benfica Lizbona - Nicolas Gaitan, Maxi Pereira.

Czerwona kartka za drugą żółtą: Benfica Lizbona - Maxi Pereira (78).

Sędzia: Tomasz Garbowski (Kluczbork). Widzów: 15000.

PSV Eindhoven - Przemysław Tytoń - Mathias Jorgensen, Timothy Derijck, Stanisław Manolew, Peter van Ooijen (46. Jurgen Locadia) - Marcel Ritzmayer (46. Jetro Willems), Marc van Bommel (61. Jeremaine Lens), Memphis Depay, Ola Toivonen - Georginio Wijnaldum, Luciano Nasringh (61. Kevin Strootman).

Benfica Lizbona - Artur Moraes - Maxi Pereira, Luisao, Luisinho (46. Lorenzo Sanabria), Ezeqiel Garay - Javi Garcia (76. Rodrigo Nunez), Carlos Martins (46. Axel Witsel), Nicolas Gaitan (63. Yannick D'Jalo) - Ola John (46. Nolito), Oscar Cardozo (62. Nelson Oliveira), Javier Saviola (46. Bruno Cesar).