Contador znów się ściga - w Belgii był piąty

Contador znów się ściga - w Belgii był piąty

Alberto Contador (fot. EPA/VINCENT JANNINK /PAP)
Michał Kwiatkowski (Omega-Quick Step) zajął ósme miejsce w wyścigu kolarskim Eneco Tour. Wygrał drugi na ostatnim etapie, którego trasa liczyła 207,7 km i prowadziła między belgijskimi miejscowościami Maldegem i Geraardsbergen, Holender Lars Boom (Rabobank).

Kwiatkowski linię mety ostatniego etapu minął jako 18, ze stratą 18 s do triumfatora i utrzymał wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej. Maciej Bodnar (Liquigas) zajął w Geraardsbergen 45. lokatę (strata 57 s), a w wyścigu uplasował się na 21. miejscu.

W Eneco Tour po raz pierwszy po odbyciu kary dwuletniej dyskwalifikacji startuje słynny Hiszpan Alberto Contador. Z etapu na etap spisywał się coraz lepiej. 11 sierpnia był siódmy w jeździe indywidualnej na czas, a 12 - zajął ósmą pozycję. W klasyfikacji generalnej uplasował się na piątym miejscu.