T-Mobile Ekstraklasa: Piast zaczyna sezon od porażki

T-Mobile Ekstraklasa: Piast zaczyna sezon od porażki

Miłe złego początki... Zganiacz strzela gola dla Piasta Gliwice (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
Piast Gliwice prowadził z Górnikiem Zabrze 1:0, ale ostatecznie Gliwiczanie przegrali 1:2 w meczu pierwszej kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Beniaminek ekstraklasy Piast Gliwice grając przez ponad 20 minut w osłabieniu przegrał z lokalnym rywalem Górnikiem Zabrze 1:2. Na mecz nie zostały wpuszczone zorganizowane grupy kibiców gości - taką decyzję, w oparciu o opinię policji, podjął prezydent Gliwic, obawiając się burd na stadionie. Zgodził się z nią także wojewoda śląski.

Zabrzanie musieli sobie poradzić bez wsparcia z trybun i bez kontuzjowanego podstawowego pomocnika Aleksandra Kwieka. Wydawało się, że nie będą mieli z tym problemu, bo od początku przeważali i gol zdawał się być kwestią czasu. Tymczasem gospodarze pokazali wyjątkową skuteczność, bowiem ich pierwsza akcja i strzał dały prowadzenie. Dośrodkowanie Mateusza Matrasa wykorzystał z zimną krwią i odrobiną szczęścia Mariusz Zganiacz. Chwilę później szansę na szybkie wyrównanie zmarnował Paweł Olkowski pudłując w sytuacji sam na sam z gliwickim bramkarzem.

Druga połowę rozpoczął od udanej interwencji Dariusz Trela, broniąc strzał głową Pawła Olkowskiego. Pomocnik Górnika "zaliczył" też trafienie w słupek. Od 66. minuty zabrzanie grali w przewadze, bo po faulu na Sewerynie Gancarczyku czerwoną kartkę zobaczył Mateusz Matras. Zabrzanie swoją szansę wykorzystali bezlitośnie - po centrach Michała Bembna trafili Mariusz Przybylski i Arkadiusz Milik.

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Mariusz Zganiacz (21-głową), 1:1 Mariusz Przybylski (67-głową), 1:2 Arkadiusz Milik (81-głową).

Żółta kartka - Piast Gliwice: Alvaro Jurado. Górnik Zabrze: Mariusz Przybylski. Czerwona kartka - Piast Gliwice: Mateusz Matras (66-faul).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 6 132.

Piast Gliwice: Dariusz Trela - Mateusz Matras, Adrian Klepczyński, Damian Zbozień, Paweł Oleksy - Pavol Cicman, Alvaro Jurado, Mariusz Zganiacz, Ruben Jurado (71. Jan Buryan), Tomasz Podgórski - Wojciech Kędziora (72. Adrian Sikora).

Górnik Zabrze: Łukasz Skorupski - Michał Bemben, Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Seweryn Gancarczyk (73. Przemysław Oziębała) - Paweł Olkowski, Mariusz Przybylski, Bartosz Iwan (73. Wojciech Łuczak), Krzysztof Mączyński, Prejuce Nakoulma - Arkadiusz Milik (90+1. Antoni Łukasiewicz).