Vuelta a Espana: Polak 11, lider się zmienił

Vuelta a Espana: Polak 11, lider się zmienił

Simon Clarke na mecie (fot. PAP/EPA/JOSE MANUEL VIDAL)
Australijczyk Simon Clarke z grupy Orica wygrał w Estacion de Valdezcaray czwarty etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana, długości 160,6 km. Liderem klasyfikacji generalnej został Hiszpan Joaquim Rodriguez (Katiusza).

Najlepszy z pięciu Polaków jadących w wyścigu, Przemysław Niemiec (Lampre), zajął 11. miejsce. Tuż za nim przyjechał Tomasz Marczyński (Vacansoleil).

Drugi na mecie ze stratą dwóch sekund był Niemiec Tony Martin (Omega Pharma), a trzeci Kazach Assan Bazajew z Astany (strata 22 s). Dotychczasowy lider - Hiszpan Alejandro Valverde z grupy Movistar - przewrócił się w peletonie 20 kilometrów przed metą i chociaż zdołał odrobić część strat, w klasyfikacji łącznej spadł na dziewiąte miejsce. Traci do Rodrigueza 36 sekund.

Na trzecie miejsce awansował słynny Hiszpan Alberto Contador (Team Sky), wracający do kolarstwa po odbyciu kary dyskwalifikacji za doping.