Messi dał Barcelonie kolejne trzy punkty

Lionel Messi (fot. PAP/EPA/JESUS DIGES)
Wicemistrz hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej FC Barcelona poradził sobie ostatecznie w drugiej kolejce z Osasuną Pampeluna, choć podopieczni Tito Vilanovy od 17. minuty przegrywali z gospodarzami 0:1.

Gola dla Osasuny strzelił baskijski napastnik Joseba Llorente, który wykorzystał górne podanie wzdłuż linii bramkowej od Rolanda Lamaha. Katalończycy długo starali się wyrównać. Nie ustrzegli się przy tym błędów w obronie - po jednym z nich napastnik rywali znalazł się sam przed bramkarzem Victorem Valdesem, ale po jego strzale piłka odbiła się od zewnętrznej strony słupka i opuściła boisko.

W 76. minucie po chaotycznej akcji podbramkowej Lionel Messi otrzymał podanie od Alexisa Sancheza i pokonał wślizgiem z kilku metrów Andresa Fernandeza. Później "Barca" ruszyła do zdecydowanych ataków i już po czterech minutach Argentyńczyk ponownie wpisał się na listę strzelców, po dośrodkowaniu pozyskanego niedawno z Valencii mistrza Europy Jordiego Alby. Gospodarze kończyli to spotkanie w dziesiątkę, bowiem sędzia wyrzucił z boiska Patxiego Punala. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Barcelony.

Barcelona utrzymała pozycję lidera z dorobkiem sześciu punktów i siedmioma golami na koncie, z których cztery strzelił król strzelców ubiegłego sezonu Messi.

W niedzielny wieczór Real Madryt gra z Getafe, Granada z Sewillą, a Walencja z Deportivo La Coruna. Drugą kolejkę zakończą poniedziałkowe mecze Realu Valladolid z Levante i Atletico Madryt z Athletikiem Bilbao.