Liga hiszpańska: Real przegrywa - i jest 15. w tabeli

Liga hiszpańska: Real przegrywa - i jest 15. w tabeli

Piłkarze Realu nie zaznali jeszcze w tym sezonie smaku zwycięstwa (fot. EPA/VICTOR LERENA/PAP)
Broniący tytułu mistrza Hiszpanii Real Madryt w tym sezonie jeszcze nie wygrał meczu. 26 sierpnia niespodziewanie uległ Getafe 1:2 i obecnie jest 15. w tabeli.
Podopieczni Jose Mourinho fatalnie rozpoczęli zmagania po letniej przerwie. Najpierw zremisowali z Valencią, a 23 sierpnia przegrali 2:3 z Barceloną w pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii.

W meczu z Getafe początkowo nic nie wskazywało na przykry koniec dla kibiców ze stołecznego klubu. W 28. minucie gola dla Królewskich zdobył Argentyńczyk Gonzalo Higuain. Po przerwie to jednak gospodarze strzelali bramki. Do wyrównania doprowadził w 53. minucie Hiszpan Juan Valera, a 22 minuty później trafił jeszcze Marokańczyk Abdel Barrada.

W szeregach gości zrobiło się nerwowo. W doliczonym czasie gry czerwoną kartką ukarany został Fabio Coentrao, który wprawdzie siedział tylko na ławce rezerwowych, ale tak zawzięcie podważał decyzje sędziego, że ten postanowił wysłać go do szatni.