Żużel: Szwed z Wrocławia uderzył w bandę - i sezon ma z głowy

Żużel: Szwed z Wrocławia uderzył w bandę - i sezon ma z głowy

Dla Dennisa Anderssona sezon się już skończył (fot. PAP/ Waldemar Deska)
Szwedzki żużlowiec Betardu Sparty Wrocław Dennis Andersson, który w trakcie meczu z Azotami Turonem Tarnów uderzył z dużą prędkością w bandę, ma złamaną prawą nogę i w tym sezonie już nie pojawi się na torze.

Menedżer wrocławskiego klubu ds. sportowych Piotr Baron, zawodnik bezpośrednio po wypadku został przewieziony do szpitala, a badanie wykazało złamanie nogi. - Dennis w tym sezonie na pewno już nie pojedzie, a będzie dobrze jeśli wystartuje na początku przyszłego roku – podkreślił.

Do wypadku doszło w trakcie dziewiątego wyścigu, gdy żużlowiec na drugim łuku chciał wyprzedzić rywali, stracił panowanie nad motocyklem i z dużą prędkością uderzył w bandę, zahaczając jeszcze jadącego obok Słowaka Martina Vaculika. Zawodnik Azotów opuścił tor o własnych siłach, a Anderssona ze stadionu zabrała karetka. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką Betardu 43:47, który po fazie zasadniczej zajął dziewiąte miejsce i o utrzymanie w żużlowej ekstralidze powalczy z Lotosem Wybrzeżem Gdańsk. - Obecnie nie wiem jeszcze czy za Anderssona będziemy mogli zastosować zastępstwo zawodnika czy konieczne będzie ściągnięcie kogoś innego – zakończył Baron.

Dennis Andersson urodził się w 1991 r. W swojej dotychczasowej karierze zdobył m.in. złoty i srebrny medal młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Szwecji, a w sezonie 2010 złoty medal indywidualnych mistrzostw Europy juniorów.